کد خبر: ۴۹۷۹۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸
عدم حضور مسئول فنی در داروخانه، ارائه داروی قاچاق، تقلبی، بدون نسخه و گرانفروشی از مهمترین تخلفات داروخانه هاست.

در همین خصوص مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی سازمان غذا و دارو با اشاره به نحوه ارائه خدمات در داروخانه‌ها می گوید: درحال حاضر دو نوع خدمات به‌صورت الکترونیکی و حضوری به متقاضیان دارو در داروخانه‌ها ارائه می‌شود. در نوع اول پزشکانی که مجاز به تجویز نسخه الکترونیکی هستند بیمار را به داروخانه‌ هایی که به این سیستم مجهز هستند هدایت نموده و از این طریق تامین دارو آنها انجام می‌شود.

به گفته اسلامی‌ تبار، در نوع دوم خدمت داروخانه‌ها که در آن تحویل دارو مشروط به ارائه نسخه است؛ این کار لزوماً با حضور و تایید مسئول فنی دارو در داروخانه‌ها انجام شده و حتماً توضیحات و تذکرات ضروری مصرف به متقاضی یادآوری می‌گردد، از این رو نبود مسئول فنی داروخانه تخلف می باشد، چرا که هزینه آن روی دارو محاسبه و از مشتریان اخذ می گردد.

در همین رابطه مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر از تعطیلی یک داروخانه در شهر بوشهر به همین دلیل خبر داد.

زهرا افضلی نیا افزود: درپی اعلام معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مبنی بر فروش دارو بدون حضور مسوول فنی در یکی از داروخانه های مستقر در شهر بوشهر پرونده ای در شعبه رسیدگی به تخلفات بهداشتی و درمانی تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد.

وی در گفتگو با ایرنا یادآورشد: پس از احراز تخلف توسط شعبه رسیدگی کننده به این پرونده، حکم تعطیلی داروخانه تا معرفی مسوول فنی واحد صلاحیت صادر شده است.

 

برچسب ها: داروخانه ، تعطیلی ، بوشهر
نام:
ایمیل:
* نظر: