کد خبر: ۴۹۷۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
روزنامه شرق نوشت: مردی که متهم است به‌خاطر خیانت همسرش مرتکب قتل شده مدعی شد قتل کار او نبوده و عموی همسرش عامل اصلی این قتل است.

تحقیقات پلیسی برای افشای راز این جنایت از تابستان شش‌ سال پیش و هم‌زمان با کشف جسد مقتول در اطراف تهران آغاز شد. روز حادثه مردی با مشاهده خودروی پرایدی که در حاشیه جاده متوقف بود و راننده آن حرکت نمی‌کرد، به اوضاع مشکوک شد و به سمت راننده رفت، اما دست و پای مرد جوان بسته بود و نفس نمی‌کشید.

پس از تماس مرد رهگذر، کارآگاهان جنایی با حضور در محل، تحقیق برای کشف راز قتل را آغاز کردند. در ادامه تحقیقات پلیسی هویت مقتول که صاحب رستورانی بود شناسایی شد.

کارشناسان پزشکی قانونی نیز گفتند مرد جوان بر اثر خفگی به قتل رسیده است. مأموران در بررسی‌های خود دریافتند مقتول با زن جوانی به نام «شیرین» در ارتباط بوده که این زن پس از مرگ وی به طرز مشکوکی ناپدید شده است. با مشخص‌شدن این موضوع، این زن به‌عنوان مظنون به قتل تحت تعقیب قرار گرفت تا اینکه بیستم آذر ٩٢ درحالی‌که دو سال از وقوع این حادثه می‌گذشت همراه شوهرش به نام «سیاوش» دستگیر شد.

متهمان به پلیس آگاهی منتقل شدند تا اینکه شوهر شیرین به قتل با همدستی عموی همسرش اعتراف کرد.

متهم به قتل با اشاره به نحوه جنایت گفت: وقتی متوجه ارتباط پنهانی همسرم با مقتول شدم، از «شیرین» خواستم مرد جوان را به باغ بکشاند که وقتی او به باغ آمد همراه عموی همسرم مرد جوان را کشتیم.

در پی اعتراف متهم، همسرش گفته‌های او را تأیید کرد. در ادامه همدست او (عموی شیرین) نیز دستگیر شد و به همدستی با متهمان در ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

پس از تکمیل تحقیقات، پرونده با صدور کیفرخواست برای محاکمه به شعبه ١٠ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهمان پای میز محاکمه قرار گرفتند.  در ابتدای جلسه، نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: در این پرونده شاهرخ ٤٩ساله و سیاوش ٣٧ساله متهم به مشارکت در قتل عمد مرد جوان هستند. همچنین شیرین نیز به دلیل کشاندن مقتول به صحنه قتل، متهم به معاونت در قتل است. با توجه به تحقیقات دادسرا، بازسازی صحنه قتل و گزارش پزشکی قانونی، برای متهمان تقاضای مجازات قانونی را دارم. در ادامه اولیای دم مقتول برای قاتلان تقاضای قصاص کردند.

رئیس دادگاه با تفهیم اتهام به سیاوش از او خواست از خود دفاع کند که متهم با رد اعترافات قبلی خود گفت: شاهرخ وقتی متوجه شد من از همسرم به‌خاطر خیانت شکایت کرده‌ام، گفت من باید مرد جوان را در خانه‌ام می‌کشتم تا این ارتباط باعث آبروریزی نشود. روز حادثه شاهرخ از من خواست به باغ بروم و وقتی به آنجا رسیدم مرد جوان را کشته بود و جسدش داخل خودروی پراید بود. من در این جنایت هیچ نقشی نداشتم و اعترافات قبلی‌ام تحت فشار بازجویی بود.

شاهرخ در ادامه در جایگاه متهم قرار گرفت که او هم با رد اتهامش مدعی شد: من انگیزه‌ای برای قتل نداشتم و سیاوش مرتکب این جنایت شد. او و شیرین، مرد جوان را به باغ کشانده و نقشه قتل را اجرا کردند و من هیچ نقشی در ماجرا نداشتم.

شیرین نیز با رد اعترافات قبلی خود، همسرش را به‌عنوان قاتل معرفی کرد و گفت: شاهرخ در قتل بی‌تقصیر است. همسرم من را تهدید کرد و خواست با مقتول تماس بگیرم و او را به باغ بکشانم. وقتی مقتول به باغ آمد، همسرم او را خفه کرد. من در قتل نقشی نداشتم و به دلیل تهدیدهای همسرم، مقتول را به باغ کشاندم، حالا هم متهم به معاونت در قتل شده‌ام.

پس از آخرین دفاعیات متهمان و وکلای آنها، قضات دادگاه وارد شور شدند و در نهایت برای رفع نواقصی که در پرونده وجود داشت جلسه رسیدگی تجدید شد. روز گذشته متهمان یک‌بار دیگر پای میز محاکمه رفتند و دو متهم اصلی پرونده همدیگر را به قتل متهم کردند و هردو اتهامشان را انکار کردند. با پایان جلسه رسیدگی قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

برچسب ها: معما ، جنایت ، زن
نام:
ایمیل:
* نظر: