کد خبر: ۴۹۷۱۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۱
بازخوانی پرونده ریاست ستاد جوانان روحانی در سال 96؛
لحظه نیوز : درست در تکاپوی کاندیداتوری حسن روحانی برای دومین دوره پیاپی بود که در بوشهر لیستی شامل 15 گزینه برای ریاست بر ستاد جوانان روحانی به تهران رفت تا در ستاد مرکزی مورد بررسی قرار گیرد. لیستی که چندی بعد به 2 گزینه نهایی رسید تا از بین آنها ریاست ستاد جوانان روحانی در سال 96 مشخص شود. اما بد نیست نگاهی بیندازیم به آنچه از لحظه اعلام اسامی تا انتخاب نهایی اتفاق افتاد.

فشار از بالا،چانه زنی از پایین

شاید تنها کسانی که برای به دست گرفتن ستاد جوانان روحانی تلاش نکردند، خودِ دو گزینه نهایی بودند. درست در دوره ای که دولتی ها و اصلاح طلبان در استان در حال رایزنی و لابی کردن بودند، نه محسن امیری و نه حسین صداقت به عنوان دو گزینه نهایی، تحرک چندانی در این مورد نداشتند و اتفاقا همین باعث شد تا کار انتخاب ریاست ستاد جوانان به لحظه آخر کشیده شود. به هر شکل این لابی ها تا جایی ادامه پیدا کرد که کار به لابی در تهران رسید و یکی از مدیران استانداری را مجبور به دخالت کرد.

کدام گزینه مورد حمایت کدام جریان بودند؟

در حالی که اختلافات تیم استانداری با اکثریت شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان به اوج رسیده بود، این دو گزینه هم خواسته یا ناخواسته در این تقسیم بندی جا گرفتند. به این ترتیب محسن امیری به عنوان گزینه مورد حمایت اصلاح طلبان شورای سیاست گذاری و حسین صداقت به عنوان گزینه مورد حمیات تیم استانداری و به خصوص نزدیکان مشاور جوانان استاندار معرفی شدند تا در یک رقابت نفسگیر بر سر ریاست ستاد جوانان رقابت کنند.

وقتی بازنشسته های سیاسی تصمیم ساز می شوند

شاید کمی مضحک به نظر برسد اما کار برای این انتخاب ساده آنقدر سخت شد که از فعال سیاسی بوشهر که در تهران سکونت دارد، برای حل و فصل این ماجرا کمک خواسته شد. کسی که پس از انتخاب حسن روحانی در سال 92، بسیاری از مراودات تجاری اش در بوشهر بود، به تهران سفر کرد و در طی این 4 سال نهایت کنش سیاسی اش، متن هایی بود که در اینستاگرام می نوشت. با این حال وی با بی سلیقگی محض به عنوان داور وارد این داستان شد و در حالی که بسیاری خیال میکردند حضورش به نفع محسن امیری خواهد بود، به شکلی عکس عمل کرد. در این خصوص شنیده می شود او مستقیما به حسین صداقت رای داده و به محسن امیری گفته است برای پایان تنش ها از این مسئله گذشت کند. البته در جدلی که دو تن از جوانان اصلاح طلب در یکی از گروه های مجازی با هم داشتند، این مورد تلویحا تایید شد تا کار انتخاب ریاست ستاد جوانان حسن روحانی در بوشهر اینگونه به پایان برسد. البته چه محسن امیری انتخاب می شد و چه حسین صداقت، هر دو مورد حمایت دیگر جوانان قرار می گرفتند و اتفاقا این انتخاب نتیجه بدی را به همراه نداشت اما نوع و روند این انتخاب و همچنین برخی دخالت ها از سوی اشخاصی که سالهاست سیاست را برای هزینه ندادن کنار گذاشته اند، امری نکوهیده و به دور از اخلاق بود که متاسفانه در این قضیه اتفاق افتاد.

نام:
ایمیل:
* نظر: