کد خبر: ۴۹۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
برای اولین بار پس از ۲۶ سال:
لحظه نیوز:نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا برای نخستین بار در ربع قرن گذشته بمب افکن های استراتژیک هسته ای بی ۵۲ خود را به مدت ۲۴ ساعته در حالت آماده باش قرار داده است.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا، در پی بالا گرفتن تنش در شبه جزیره کره و تهدیدهای دولت کره شمالی مبنی بر حمله به خاک آمریکا، نیروی هوایی آمریکا برای نخستین بار پس از پایان جنگ سرد دستور آماده باش ۲۴ ساعته دستکم ۱ بمب افکن بی ۵۲ را برای حملات احتمالی هسته ای صادر کرده است.

ژنرال گلدفین فرمانده نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا در گفتگو با وب سایت نظامی دفنس وان با تایید این خبر گفته است: دیگر تنها با تهدید اتحاد جماهیر شوروی سابق مواجه نیستیم بلکه با بازیگران متعددی مواجهیم که قدرت هسته ای دارند.

این ژنرال آمریکایی تاکید کرده دنیا عوض شده و تهدیدهایی که آمریکا با آنها مواجه است نیز تغییر شکل پیدا کرده است.

گفتنی است بمب افکن های استراتژیک بی ۵۲ آمریکایی در پایگاه هوایی بارکسدیل در ایالت لوییزیانا آمریکا مستقر هستند.

این بمب افکن های استراتژیک قابلیت حمل بمب های هسته ای و موشک های هدایت شونده و بمب های بتن شکن را دارند.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا دیروز در مصاحبه ای با شبکه خبری فاکس نیوز از آمادگی فوق العاده کشورش برای مواجه شدن با تهدیدهای ناشی از کره شمالی خبر داده است.

او پیشتر در سخنرانی خود در نشست سالانه ملل متحد در نیویورک نیز کره شمالی را تهدید به نابودی کامل کرد.

بر اساس گزارش دفنس وان، به نیروی هوایی آمریکا دستور داده شده تا دستکم یک بمب افکن بی ۵۲ به صورت ۲۴ ساعته در حالت آماده باش برای حمله قرار گیرد و بدین منظور این بمب افکن های استراتژیک آمریکا با بمب های هسته ای تجهیز شده در حالت حمله قرار گرفته اند.

 برای اولین بار پس از ۲۶ سال: یک هواپیمای آمریکایی با بمب هسته ای آماده حمله

نام:
ایمیل:
* نظر: