کد خبر: ۴۹۶۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
لحظه نیوز:محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در رأس یک هیأت عالیرتبه سیاسی و اقتصادی به منظور دیدار با مقامات آفریقای جنوبی و شرکت در سیزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور و پس از سفری ١٨ ساعته وارد پرتوریا شد و مورد استقبال رسمی آنيلا سوکلل معاون دبيركل آسيا و خاورميانه وزارت خارجه آفریقای جنوبی و سفیر این کشور در تهران و محسن موحدی قمی سفیر ایران در پرتوریا قرار گرفت.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از عصر ایران: قرار است ظریف ضمن شرکت در این نشست به همراه همتای خود و دیدار دوجانبه با وزیر خارجه آفریقای جنوبی با جاکوب زوما رئیس جمهور این کشور نیز دیدار و گفت‌وگو کند.

علاوه بر آن نشست صمیمانه‌ای نیز با ایرانیان مقیم آفریقای جنوبی با حضور وزیر خارجه برگزار خواهد شد.

شرکت در نشستی تجاری با حضور بخش‌های خصوصی و بازرگانان و تجار دو کشور، نشست خبری با اصحاب رسانه در آفریقای جنوبی از دیگر برنامه‌های ظریف در مدت حضورش در این کشور است.

برنامه سفر

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اعلام سفر ظریف وزیر امور خارجه در صدر یک هیات سیاسی، اقتصادی به آفریقای جنوبی تشریح کرد: وزیر امور خارجه به دعوت رسمی همتای خود به آفریقای جنوبی سفر می‌کند.

وی افزود: رئیس دستگاه دیپلماسی در این سفر علاوه بر وزیر امور خارجه، با رئیس جمهور و وزیر دارایی این کشور نیز دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.

قاسمی گفت: در سفر وزیر امور خارجه کشورمان به آفریقای جنوبی، سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور برگزار می‌شود که طی آن چگونگی روند اجرای موافقتنامه‌ها بین دو کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به همراهی یک هیات از تجار و مدیران شرکت‌های بخش خصوصی و دولتی در زمینه‌های مختلف از جمله بانکی، صنعتی، مالی و تجاری در سفر وزیر امور خارجه، مجمع تجاری بین دو کشور تشکیل و تجار و مدیران اقتصادی دو کشور موضوعات اقتصادی، سرمایه گذاری و تجاری را مورد بررسی قرار خواهند داد

نام:
ایمیل:
* نظر: