کد خبر: ۴۹۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۵
لحظه نیوز: مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: با توجه به نیازهای بیماران و اهمیت اهدای خون، مردم آن را به مناسبت ها محدود نکنند.
به گزارش لحظه نیوز کرامت الله نامداری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در فصل گرما بویژه شهریورماه به علت مسافرت شهروندان اهدای خون کاهش می یابد به همین دلیل با توجه به نیاز بیماران، مردم نسبت به اهدای خون توجه و اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی اضافه کرد: مدت زمان نگهداری خون و فرآورده های آن برای تزریق به بیماران محدود است زیرا باید خون تازه به آنها تزریق شود به همین منظور مردم توجه داشته باشند که خون دادن در یک روز خاص باعث از بین رفتن خون می شود و نمی توان به بیماران تزریق کرد.

نامداری با اشاره به اینکه مقداری از خون اهدایی مردم برای مدت معین ذخیره می شود از مردم نوع دوست استان بوشهر خواست پیوسته و مستمر خون بدهند و خون دهی را به روزخاصی محدود نکنند.

وی بیان کرد: 380 بیمار تالاسمی نیازمند همیشگی خون در استان بوشهر هستند که ماهانه دوبار نیاز به خون تازه دارند.

نامداری اظهار کرد: همه نیاز خونی بیماران استان در داخل استان تامین می شود و در این زمینه خودکفا هستیم اما لازم است مردم به صورت مستمر بویژه در ماه های گرم خون اهدا کنند.

وی یادآور شد: چهار پایگاه انتقال خون در شهرستانهای بوشهر، دشتستان، کنگان و گناوه فعال هستند.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: از اول سال تاکنون 23هزار و 252نفر برای اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد 17هزار نفر موفق به اهدای خون شدند./ایرنا

 

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: