کد خبر: ۴۹۲۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
برای نخستین بار در این تحقیق مشخص شد دختران متولد تابستان دیرتر از دیگر کودکان به بلوغ می‌رسند و این نشانه سلامت بهتر آنها در بزرگسالی است.
سلامتیسم- محققان می‌گویند تابستان بهترین فصل برای باردار شدن است. این موضوع نه تنها روی خلق و خوی نوزاد در آینده بلکه روی سلامت عمومی او بویژه اگر دختر باشد اثر مثبت خواهد داشت.

محققان می‌گویند تابستان بهترین فصل برای باردار شدن است. این موضوع نه تنها روی خلق و خوی نوزاد در آینده بلکه روی سلامت عمومی او بویژه اگر دختر باشد اثر مثبت خواهد داشت.

به گفته محققان دانشگاه کامبریج انگلیس مقایسه ۴۵۰ هزار کودک که در فصول مختلف متولد شده بودند نشان داد کودکانی که متولد ماه‌های ژوئن، ژوئیه و اوت هستند هنگام تولد، سنگین‌وز‌ترند و در بزرگسالی سالم تر خواهند بود.

هچنین برای نخستین بار در این تحقیق مشخص شد دختران متولد تابستان دیرتر از دیگر کودکان به بلوغ می‌رسند و این نشانه سلامت بهتر آنها در بزرگسالی است.

 در ضمن محققان به این نکته اشاره کرده‌اند که میزان ویتامین d در بدن مادر در تابستان افزایش می‌یابد و به بدن جنین منتقل می‌شود و این مسئله به نفع ذخایر جنین خواهد بود. در تحقیقاتی که سال گذشته در همین رابطه انجام شد محققان ۱۶۸۸ بیماری مرتبط با ماه تولد را شناسایی کردند. متولدین ماه می بر این اساس در مقایسه با سایر متولدین ماه‌های دیگر کمتر در معرض مرگ‌های زود هنگام شناسایی شدند.

logo logo
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
logo
مهتاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
0
0
عنوان این تحقیق اساسا مشکل داره
محققان عزیز باید نتیجه میگرفتن تابستان بهترین فصل برای متولد شدن است. وقتی ژوئن، ژوئیه و اوت زمان تولد باشه پس زمان بارداری میشه سپتامبر و اکتبر و نوامبر که ماه های فصل پاییز هست.پس بهترین فصل بارداری با این حساب پاییز میشه.
از طرفی وقتی این زمان بارداری به این شکل توی این تحقیق تغییر میکنه پس عملا ویتامین دی و آفتاب تابستان در علت سالم تر بودن بچه های متولد تابستان جایگاهشو از دست میده.
نام:
ایمیل:
* نظر: