کد خبر: ۴۹۱۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
به دلیل کم آبی صورت گرفت؛
لحظه نیوز: وی اظهار داشت: مشکل آب شرب در این استان هر ساله وجود داشته و تا به امروز برای حل آن تدبیری نشده است. باید به فکر آینده و کم آبی شدید استان بود، چرا که کمبود آب در استان تبدیل به یک بحران خواهد شد و می تواند باعث تخلیه شهرهای استان شود.
به گزارش لحظه نیوز نماینده مردم استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها با اشاره به آغاز فصل گرما و کمبود آب شرب در استان بوشهر گفت: در برخی از مناطق استان بوشهر آب جیره‌بندی شده است و مردم نیاز به آب شرب دارند. هر سال در فصل تابستان این مشکل وجود دارد و تاکنون فکری برای آن نشده است.

سید علی اکبر فاطمی افزود: صرفه جویی در مصرف آب باید در اولویت مردم سراسر کشور باشد. در شرایط فعلی در استان بوشهر آب بعضی از محلات به دلیل داغی بیش از اندازه، قابل استفاده نیست. علاوه بر این آب برخی محلات نیز جیره بندی شده است.

وی اظهار داشت: مشکل آب شرب در این استان هر ساله وجود داشته و تا به امروز برای حل آن تدبیری نشده است. باید به فکر آینده و کم آبی شدید استان بود، چرا که کمبود آب در استان تبدیل به یک بحران خواهد شد و می تواند باعث تخلیه شهرهای استان شود.

فاطمی با اشاره به ساحلی بودن استان بوشهر به ایسنا گفت: این استان در ساحل خلیج فارس قرار دارد. به همین دلیل ظرفیت زیادی برای تصفیه آب از دریا و تامین آب استان در این مناطق وجود دارد. با نصب دستگاه‌های آب شیرین‌کن علاوه بر تامین آب استان، می‌توان به مرکز کشور نیز آب انتقال داد و مشکل کمبود آب را در بسیاری از استان‌ها برطرف کرد.

نماینده مردم استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها با تاکید بر افزایش شدید دمای هوا در استان بوشهر بر معضل کمبود آب شرب این استان تاکید کرد و افزود: در برخی از مناطق آب جیره‌بندی شده و در برخی مناطق نیز به دلیل گرمای شدید، آب قابل مصرف نیست. باید تا پیش از تبدیل این مشکل به بحران برای آن چاره اندیشی کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: