کد خبر: ۴۹۱۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه «باراک اوباما» سلف خود را به تبانی یا کارشکنی در اموری متهم کرد که در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 این کشور به کار گرفته بود.

به گزارش ایرنا، وی در حساب کاربری توییتر خود نوشت: دلیل اینکه پرزیدنت اوباما پس از مطلع شدن از سوی سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) در مورد مداخله روسیه، هیچ کاری در مورد این کشور انجام نداد این بود که انتظار داشت کلینتون پیروز شود و نمی‌خواست اوضاع را بهم زند.

وی افزود: اوباما مانع نشد، تبانی یا کارشکنی کرد و این کار، کمکی به دمکرات‌ها و هیلاری متقلب نکرد.

ترامپ در توییت دیگری نوشت: داستان واقعی این است که اوباما پس از اطلاع از مداخله روسیه در ماه اوت، هیچ کاری انجام نداد.

ترامپ در حالی اوباما را متهم کرد که خود در معرض تحقیقاتی در مورد احتمال تبانی در کارزار انتخاباتی‌اش با روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار دارد.

جامعه اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده ‌است که مسکو برای کمک به ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در این انتخابات اعمال نفوذ کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا، پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) و کمیته‌های اطلاعاتی سنا و مجلس نمایندگان آمریکا در حال تحقیق در مورد احتمال ارتباط میان تیم ترامپ و کرملین هستند.

دونالد ترامپ هفته گذشته در مصاحبه‌ای از اوباما به دلیل نفوذ روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا انتقاد و وی را به اهمال کاری متهم کرد.

ترامپ گفت، اوباما خیلی پیشتر از انتخابات، از این مساله مطلع بوده اما کاری نکرده است. وی افزود: سیا قبل از انتخابات به اوباما اطلاعاتی در مورد روسیه داده بود.

روزنامه واشنگتن پست به تازگی در گزارشی خبر داد که اوباما در روند واکنش به مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، آرام و محتاطانه گام برداشته است. این افشاگری، دولت اوباما را با انتقادهای تازه‌ای مواجه کرده است.

ترامپ امروز (دوشنبه) در ادامه توییت‌های خود از حزب دمکرات آمریکا انتقاد کرد و دمکرات‌ها را کارشکنانی نامید که هیچ سیاست یا ایده‌ای ندارند و فقط تعلل و گله و شکایت می‌کنند.

ترامپ چند روز پس از انتشار پیش نویس طرح جمهوری خواهان سیا برای لغو یا جایگزینی طرح بیمه درمانی اوباما موسوم به اوباماکر، دمکرات‌ها را به باد انتقاد گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر: