کد خبر: ۴۹۱۰۵
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
یک عرب اسرائیلی به ظن تلاش برای پیوستن به داعش دستگیر شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری ورلد اسرائیل نیوز، نیروهای امنیتی اسرائیل یک عرب اسرائیلی را که "روابطی با داعش در سوریه داشت" و قصد کرده بود تا به عنوان نیرو به این گروه تروریستی بپیوندد، دستگیر کرده‌اند.

آژانس امنیت اسرائیل و پلیس اسرائیل در عملیاتی مشترک "محمد احمد اعظم" 24 ساله را که ساکن "کفر مندا" است اوایل ماه جاری میلادی و پس از اطلاعاتی درباره اینکه وی از داعش حمایت می‌کند، دستگیر کردند. وی قصد داشت تا به داعش در سوریه ملحق شود و در کنارشان بجنگد.

بررسی فعالیت‌های این جوان عرب اسرائیلی مشخص کرد که وی تبلیغات آنلاین داعش را پیگیری می‌کرده و اخیرا آماده می‌شد تا برای پیوستن به این گروه در سوریه، اسرائیل را ترک کند. این جوان با چندین نیروی داعشی که به وی برای ترک اسرائیل کمک می‌کردند، در ارتباط بود.

آژانس امنیت اسرائیل گفته است، اسرائیلی‌های حامی داعش را یک تهدید جدی می‌داند و مظنون‌ها را زیر نظر دارد و اقدامات لازم را برای خنثی کردن ایدئولوژی داعش در اسرائیل و متوقف کردن اسرائیلی‌ها در پیوستن به این گروه تروریستی انجام می‌دهد.

تل‌آویو تخمین می‌زند که دست کم 50 تن از اعراب اسرائیل در چند سال گذشته به داعش در عراق و سوریه ملحق شده باشند. دست کم 10 تن از آنها در بازگشت به اسرائیل دستگیر و سایرین نیز در نبرد در کنار این گروه تروریستی کشته شدند.

اسرائیل نگران این است که این افراد در بازگشت از تجربیاتشان برای ایجاد شبکه‌های تروریستی و انجام حملات در داخل اسرائیل استفاده کنند یا اعراب در اسرائیل از طریق رسانه‌های اجتماعی توسط داعش تشویق و تحریک شوند و علیه اسرائیل و شهروندانش دست به عملیات بزنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: