کد خبر: ۴۹۱۰۱
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
مدیر مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده موج مهر شیراز گفت: گروهی از دندانپزشکان خیر و نیک اندیش این شهر در برنامه ای به ابتکار این مرکز، 40 میلیون تومان به درمان بیماری های دهان و دندان کودکان کار و خیابانی تحت پوشش این مرکز کمک کردند.
محسن خلیفه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در نخستین مرحله از اجرای طرح درمانی کودکان کار و خیابانی مرکز موج مهر تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان فارس، 120 کودک 6تا 18 سال توسط یک تیم پزشکی مجرب و خیراندیش معاینه دندانپزشکی شدند.

وی اظهار کرد: این گروه از کودکان دختر و پسر که در میان آنها کودکان اتباع بیگانه نیز دیده می شود، برای درمان دندان به مطب ها و مراکز درمانی معرفی شده اند.

مدیر مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده موج مهر شیراز بیان کرد: با توجه به پرونده پزشکی تشکیل شده برای هر یک از کودکان، درمان دندان های آنها تا پایان مردادماه به پایان خواهد رسید.

وی ادامه داد: این طرح درمانی شامل همه مشکلات ناشی از دهان و دندان است و برآورد می شود هزینه درمان مبلغی در حدود 40 میلیون تومان باشد.

خلیفه گفت: کودکان شناسایی شده با توجه به جنسیت، میزان تحصیلات و نیازهای فردی در کلاس های آموزشی، سواد آموزی و حرفه آموزی و همچنین برنامه های فرهنگی و تفریحی شرکت می کنند.

به گفته وی، مرکز کودکان خیابانی و کار موج مهر شیراز هم اینک 470 کودک بین 6تا 18 سال را تحت پوشش دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: