کد خبر: ۴۹۰۹۵
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۶

رئیس‌جمهوری روسیه برای اولین بار فاش کرد همکاری نزدیکی با عوامل اطلاعاتی غیرقانونی حین فعالیت در کا گ ب داشته است. او این عوامل را "خاص" توصیف کرد , فداکاری‌های آنها را ستود.

به گزارش ایسنا، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در ۱۹۷۵ به کا گ ب پیوست. او در زمان فروپاشی شوروی با درجه سرهنگ دوم بازنشسته شد اما در اواخر دهه ۹۰ میلادی موقتا به عنوان رئیس اف‌اس‌بی که جایگزین کا گ ب شده بود، انتخاب شد.

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیا ۱ گفت: تمام کار من در آژانس‌های اطلاعات خارجی شوروی نه تنها با سرویس‌ اطلاعات خارجی بلکه به صورت خاص با اطلاعات غیرقانونی بود. کسانی که چنین نقش‌هایی ایفا می‌کردند خاص بودند، عقاید خاصی داشتند و شخصیتشان متمایز بود. این افراد آزادی خودشان را فدای خدمت به کشور کردند.

پوتین افزود: هر کسی نمی‌تواند زندگی، عزیزان و خانواده‌اش را برای سال‌ها رها کند. هر کسی نمی‌تواند زندگی‌اش را فدای خدمت به کشورش کند.  

او مکالمه با یکی از افسران ارشد را که به تازگی به شوروی بازگشته بود، به یاد آورد و گفت: از او پرسیدم که مدتی طولانی در آنجا کار کردی و اکنون اینجا کنار من هستی. آیا این عادی است؟ انتظارت بیشتر از این نبود؟

این افسر که پوتین بعدا سال‌ها با او کار کرد، پاسخ داد که پیشنهاد سمت بهتر از طرف کا گ ب را رد کرده بود. او به پوتین گفت: این موهبتی است که سرزمین مادری‌ام به من اعتماد کرده تا چنین عملکردی داشته باشم که هیچکس دیگر جز من نمی‌تواند آن را انجام دهد. این بهترین پاداش من است و من باید بابت آن از سرزمین مادری‌ام تشکر کنم.

پوتین در مصاحبه‌اش گفت: تنها افراد منتخب می‌توانند چنین کاری کنند. این را بدون اغراق می‌گویم. کارمندان عملیات‌های اطلاعاتی غیرقانونی با چنین رویکردی به مساله زندگی نگاه می‌کردند. آنها افراد خاصی هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر: