کد خبر: ۳۷۸۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵
طرح استیضاح وزیر کار که خبر تدوین آن طی روزهای اخیر به نقل از محمدعلی وکیلی نماینده تهران در برخی رسانه‌ها منتشر شد، حالا به نظر می‌رسد که منتفی شده است.
روزنامه دنیای اقتصاد: طرح استیضاح وزیر کار که خبر تدوین آن طی روزهای اخیر به نقل از محمدعلی وکیلی نماینده تهران در برخی رسانه‌ها منتشر شد، حالا به نظر می‌رسد که منتفی شده است.

گواه این مدعا اظهارات محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید است که در گفت‌وگو با «ایسنا» تاکید کرد فعلا استیضاح هیچ وزیری از جمله استیضاح آقای ربیعی در دستور کار فراکسیون نیست.

خبرگزاری فارس نیز روز گذشته با انتشار خبری، با اشاره به مخالفت برخی چهره‌های اصلاح‌طلب مجلس از جمله محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس دهم با این طرح اعلام کرد که همین مخالفت‌ها و تذکرات باعث شد طرح در کشوی میز 2 نماینده‌ اصلاح‌طلبی که خواهان استیضاح بودند، بماند. دو روز پیش هم سه نماینده مجلس عضو فراکسیون امید گفته بودند که این طرح استیضاح جدی نیست. قاسم میرزایی‌نکو، جلال میرزایی و محمود صادقی ازجمله نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس دهم هستند که با اعلام شخصی بودن این طرح، گفتند هیات‌رئیسه فراکسیون امید در جریان استیضاح علی ربیعی نیست.

دیروز هم سیدفرید موسوی،‌ استیضاح وزرای کار و اقتصاد در ماه‌های آخر عمر دولت و دوران پسابرجام را نادرست دانست و گفت: «استیضاح وزرای کار و اقتصاد صرفا در گعده‌های شخصی مطرح بود.» او تاکید کرد که استیضاح ربیعی به هیچ‌عنوان جدی نیست.

با این همه محمد‌رضا عارف، رئیس فراکسیون امید ضمن آنکه تاکید کرد هیچ استیضاحی از جمله استیضاح علی ربیعی در دستور کار فراکسیون نیست، افزود: «البته از صحبت قبلی من این گونه برداشت شد که درخصوص استیضاح وزرا با دولت هماهنگی صورت می‌گیرد؛ درحالی‌که این‌گونه نیست. ما تلاش می‌کنیم حتی الامکان برخی از مشکلات را با تعامل با دولت حل و فصل کنیم؛ اما از اهرم‌های نظارتی از جمله استیضاح هم در صورت نیاز استفاده می‌کنیم.»
نام:
ایمیل:
* نظر: